Jak przygotować samochód do zimy?

Aby przygotować się do jazdy zimą, zadbaj o serwisowanie swojego samochodu przed spadkiem temperatury. Chociaż nie można zapobiec każdemu możliwemu problemowi, który może się pojawić, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swój pojazd przed zimnem.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest sprawdzenie komory silnika. Należy upewnić się, że akumulator jest czysty i prawidłowo podłączony, a obszar wokół niego jest wolny od liści lub innych zanieczyszczeń, które mogłyby zablokować otwory wentylacyjne lub wpaść do silnika. Należy również sprawdzić poziom płynu chłodzącego, zwłaszcza jeśli mamy samochód z napędem na przednie koła lub z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli na ziemi leży śnieg, przed wprowadzeniem samochodu do środka należy przejechać się nim, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym porządku. Szybka jazda próbna sprawi, że nie odkryjesz żadnych problemów, gdy będzie już za późno.

Podczas zimnej pogody należy szczególnie uważać na ciśnienie w oponach. Niskie temperatury powodują spadek ciśnienia powietrza i opony potrzebują go więcej, aby zrekompensować ten ubytek; jeśli wlejesz do nich zbyt mało powietrza, nie będą w stanie odpowiednio trzymać się drogi, a nawet mogą eksplodować z powodu nadmiaru ciśnienia spowodowanego rozszerzaniem się ciepłego powietrza wewnątrz opon w miarę ich rozgrzewania. Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach i reguluj je w razie potrzeby.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://onetrace.pl/.