Czy warto kupować kabriolety?

Gdy pogoda się ociepla i wszyscy mamy ochotę na jazdę z opuszczonym dachem, pojawia się wiele dyskusji na temat tego, czy kabriolety są tego warte. Niektórzy nie chcą płacić za coś, co może być używane tylko przez dwa miesiące w roku – ale czy to jest krótkowzroczne myślenie?

Niektórzy twierdzą, że kabriolety są drogie z powodu ich dodatkowych części i elementów, ale to nie mówi wszystkiego. Tak, kabriolet ma swój własny dach składany elektrycznie, ale ma też własną jednostkę klimatyzacji. Wymaga również dostosowania wielu innych systemów – kabriolet potrzebuje dodatkowej klapy bagażnika, aby można było dostać się do niego bez otwierania maski, podczas gdy sam bagażnik musi być zmodyfikowany tak, aby pasował do topu kabrioletu, a specjalne zatrzaski muszą być zainstalowane, aby bagażnik mógł być zamknięty z topem w dół. 

Kabriolet może być również trudniejszy do naprawy po wypadku, ponieważ wymiana ramy jest bardziej skomplikowana niż wymiana części samochodowych. I tak, w pełni załadowany kabriolet będzie kosztować więcej niż porównywalny hardtop na partii nowego samochodu, ale jeśli kupujesz używany samochód, to równie dobrze można nawet nie kupować kabrioletu w ogóle. Więcej motoryzacyjnych porad znajdziesz na stronie https://teamuto.pl/ .