Czy warto uprawiać sporty walki?

Czy warto uprawiać sporty walki? To pytanie musi zadać sobie każdy rodzic i każdy sportowiec, ponieważ odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna. Niektórzy ludzie kochają aspekt rywalizacji, podczas gdy inni cieszą się indywidualnymi wyzwaniami, które przychodzą wraz z treningiem, aby być sprawnym fizycznie. Aby upewnić się, że Twoje wysiłki są tego warte, zadaj sobie te pytania:

-Czy próbujesz uzyskać formę? Jeśli tak, powinieneś szukać zmian w składzie ciała, takich jak zwiększenie masy mięśniowej i zmniejszenie procentowej zawartości tłuszczu w organizmie.

Jeśli nie próbujesz zmienić składu ciała, a jedynie chcesz pozostać sprawny fizycznie, potrzebujesz innych pomiarów — przyrostu siły i wytrzymałości sercowo-naczyniowej.

-Czy chcesz nauczyć się samoobrony? Jeśli tak, to spójrz na to, jakiej sztuki walki się uczysz i zastanów się, ile czasu zajęłoby komuś takiemu jak ty (pod względem wagi i poziomu sprawności fizycznej) opanowanie tej sztuki na poziomie podstawowym do samoobrony. Jest mało prawdopodobne, że użyjesz jakiejkolwiek danej techniki w prawdziwej konfrontacji, chyba że twoje doświadczenie z nią sięga lat.

-Czy chcesz brać udział w zawodach? Jeśli tak, przyjrzyj się swojemu trenerowi lub instruktorowi i zastanów się, czy ma on jakieś godne uwagi osiągnięcia w tej dziedzinie. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .