Trening w domu – przykłady ćwiczeń

Trening w domu to świetny sposób, aby pozostać na jednym torze ze swoim ćwiczeniami. Jest to świetny sposób na utrzymanie rutyny i jest tańszy niż członkostwo w siłowni. Treningi domowe są również wygodne, gdy podróżujesz do pracy lub szkoły. Nie ma wymówki, aby nie ćwiczyć, po prostu to zrób!

Wiele ćwiczeń można wykonywać bez żadnego sprzętu i można je wykonywać samodzielnie lub z przyjaciółmi czy członkami rodziny, którzy również trenują w domu. W rzeczywistości możesz np.  wykorzystać filmy z ćwiczeniami, które dadzą Ci pomysły na to, co można zrobić samemu. Kluczem jest znalezienie rutyny treningowej, która działa dla ciebie i twojego harmonogramu. Poniżej znajdziesz kilka przykładów ćwiczeń, które możesz zrobić w domu. Więcej sportowych porad znajdziesz natomiast na stronie https://feedfit.pl/ .

Przysiady

Przysiady to łatwe ćwiczenie, które można wykonać wszędzie. Po prostu stań na ziemi lub podłodze w wygodnej pozycji i zrób tyle przysiadów, ile możesz. Możesz go urozmaicić, wykonując różne rodzaje przysiadów, takie jak crunche i reverse situps.

Push-Ups

Push ups to kolejne ćwiczenie, które można wykonać wszędzie. Po prostu znajdź miejsce, w którym masz miejsce, aby robić pompki bez uderzania w cokolwiek, np. ławkę lub stół. Znajdź wygodną postawę i zrób tyle pompek, ile zdołasz. Upewnij się, że podczas całego procesu trzymasz plecy prosto, jednocześnie utrzymując ciało prosto w górę i w dół. Jeśli potrzebujesz większego wyzwania, spróbuj robić pompki z palców u nóg zamiast z kolan lub nawet spróbuj robić je z boku ściany, aby uzyskać dodatkowe wyzwanie.