Jak zabezpieczyć swój komputer?

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia komputera jest wybranie silnego hasła, takiego, które nie jest oczywistym słowem lub frazą. Silne hasło nie powinno być pełnym zdaniem, nie powinno zawierać imion członków rodziny ani zwierząt domowych. Powinno również zawierać co najmniej jedną cyfrę i co najmniej jedną dużą literę

Drugim krokiem jest włączenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa we wszystkich przeglądarkach internetowych, w tym Chrome i Firefox. Aby to zrobić, będziesz musiał ustawić hasło główne dla każdej z przeglądarek. Kiedy już to zrobisz, możesz wybrać wymóg, że za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę (np. Facebook), będziesz musiał wpisać swoje hasło główne, zanim będziesz mógł kontynuować. Dzięki temu nikt inny nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twoich kont bez znajomości tych informacji, nawet jeśli uzyska kontrolę nad Twoją przeglądarką (na przykład przez wirusa).

Przy wszystkich ostatnich historiach dotyczących szpiegowania i hakowania firm, ważniejsze niż kiedykolwiek jest podjęcie środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych. Twoja prywatność jest cennym towarem w dzisiejszym świecie i ważne jest, aby chronić swoje aktywa. Oto niektóre z kroków, które warto podjąć, aby zabezpieczyć swoje dane:

-Używaj silnych haseł i zmieniaj je regularnie.

-Nie udostępniaj nikomu haseł.

-Upewnij się, że Twoje oprogramowanie jest aktualne.

-Regularnie wykonuj kopie zapasowe swoich danych

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie https://www.computerable.pl/ .