Czy warto kupować gadżety technologiczne dziecku?

Technologia stała się ważną częścią życia naszych dzieci. Z wiekiem dzieci otrzymują coraz więcej gadżetów, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, połączyć się ze światem online i wykonać zadania szkolne. Ale czy technologia jest dobra czy zła dla dziecka?

Czy warto kupować gadżety technologiczne dla dziecka?

Kiedyś wszystko było proste: bawiliśmy się na zewnątrz, byliśmy aktywni i mieliśmy dużo świeżego powietrza. I owszem, wchodziliśmy też do środka i czytaliśmy książki, oglądaliśmy telewizję i słuchaliśmy muzyki na kasetach. Dziś jednak wszystkie te czynności wykonujemy za pośrednictwem gadżetów lub ekranów jakiegoś rodzaju. Trudno wyjść na zewnątrz i bawić się, gdy można nadążyć za przyjaciółmi, pisząc SMS-y lub rozmawiając przez telefon. Czy zatem kupujemy naszym dzieciom najnowsze gadżety technologiczne, aby były podłączone do sieci, czy też zachęcamy je do aktywności? Czy dzieci potrzebują technologii, aby się uczyć?

Jakkolwiek kuszące może być kupowanie drogich gadżetów technologicznych dla dziecka, musisz zadać sobie pytanie: jaką wartość ma to dla mojego dziecka? Jeśli Twoje dziecko nie jest wystarczająco dojrzałe, aby podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące czasu spędzanego na ekranie, to musi uczyć się na swoich błędach, korzystając z tańszej technologii, która może nie działać tak dobrze, jak najnowsze modele, aby nauczyć się ważnych życiowych lekcji na ten temat. Więcej na temat gadżetów i technologii znajdziesz na stronie https://bastille.pl/ .