Jak wzmocnić swój brzuch?

Mięśnie ab to te, które tworzą region brzucha Twojego ciała. Mięśnie te pomagają Ci poruszać się na różne sposoby, takie jak skręcanie i zginanie, a także pomagają chronić Twoje organy wewnętrzne.

Głównym celem mięśni brzucha jest podtrzymywanie Twojego tułowia podczas wykonywania innych ćwiczeń. Mięśnie brzucha pomagają również utrzymać wyprostowaną postawę i ustabilizować górną część ciała podczas ćwiczeń.

Najbardziej podstawowe ćwiczenie na mięśnie brzucha nazywane jest po prostu „brzuszkami z unoszeniem tułowia”.

Aby wykonać to ćwiczenie, połóż się na macie lub podłodze pokrytej dywanem. Ręce umieść za głową. Podnieś ramiona z podłogi na wysokość około 15 cm. Powoli skurcz mięśnie brzucha, tak aby dolna część tułowia uniosła się z podłogi. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli opuść się z powrotem na dół. Powtarzaj ten ruch 10 razy co najmniej trzy razy w tygodniu, aby wzmocnić te mięśnie i zapobiec bólowi pleców.

Spróbuj innego ćwiczenia na brzuch, leżąc na plecach z jedną nogą zgiętą, jedną prostą i obiema rękami uniesionymi nad głową z dłońmi skierowanymi do siebie. Podnieś obie nogi i ramiona razem z podłogi, trzymając je w tej pozycji przez kilka sekund, zanim opuścisz je powoli w dół. Powtórz to 10 razy co najmniej trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .