Jak wybrać odpowiedni płyn po goleniu?

Wybór odpowiedniej wody po goleniu jest łatwy, gdy wiesz, jakie masz możliwości. Tradycyjne wody po goleniu są nadal dostępne, a ich zadaniem jest nawilżanie, dezynfekcja, chłodzenie i pielęgnacja twarzy po goleniu: są one oparte na alkoholu i zawierają środki tonizujące i ściągające. Zawartość alkoholu jest zazwyczaj wysoka, co pomaga zapobiegać zakażeniom. Skóra jest napięta, ale chłodna.

Dla większości mężczyzn najlepszym rozwiązaniem może okazać się bardziej nowoczesny płyn po goleniu. Są one lżejsze niż tradycyjne wody po goleniu, choć mają podobne składniki. Zawartość alkoholu jest zazwyczaj niższa, co sprawia, że lepiej nadają się dla osób o wrażliwej skórze lub nawet skórze trądzikowej. Zazwyczaj nie ma uczucia pieczenia lub kłucia – jest tylko lekki efekt chłodzenia, który odświeża skórę.

Tradycyjne wody po goleniu pomagają również złagodzić podrażnienia spowodowane goleniem, nierówności i wrastające włoski. Zaleca się, aby mężczyźni stosowali wodę po goleniu przed kremem nawilżającym, aby zapobiec wysuszeniu skóry twarzy. Niektórzy mężczyźni tak bardzo lubią uczucie tradycyjnej wody po goleniu, że stosują ją nawet wtedy, gdy się nie golą – może być używana zamiast wody kolońskiej lub jako alternatywa w ciepłe dni, gdy woda kolońska nie jest potrzebna. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://menties.pl/ .