Co zrobić, gdy zgubisz prawo jazdy?

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo potrzebujesz swojego prawa jazdy, dopóki go nie stracisz. Łatwo jest odłożyć na później zdobycie zastępstwa w nadziei, że nigdy nie będzie potrzebne, ale szanse są na korzyść tego, że stanie się to raczej wcześniej niż później.

Jeśli musisz zastąpić zgubioną lub skradzioną licencję, jest kilka rzeczy, które powinieneś i nie powinieneś robić. Jeśli to możliwe, zadzwoń osobiście do lokalnego wydziału komunikacji i zgłoś utratę. Jest to ważne, ponieważ duplikat może być wydany tylko osobiście z identyfikacją, taką jak akt urodzenia lub paszport. Najlepszym rozwiązaniem jest uniknięcie konieczności udania się do wydziału komunikacji w pierwszej kolejności poprzez zamówienie awaryjnego duplikatu online, zanim Twoja licencja zaginie. Będziesz musiał zapłacić za wysyłkę, ale prawdopodobnie warto, jeśli oznacza to, że możesz pozostać na drodze legalnie przez kilka dni dłużej.

Jednakże, jeśli twoja licencja została już skradziona lub zgubiona, oto czego nie powinieneś robić: panikować. Po pierwsze, sprawdź swoją najbliższą okolicę i bądź ze sobą szczery co do tego, czy jest jakakolwiek szansa na ponowne znalezienie go. Jeśli zostało skradzione przez kogoś, kto może wrócić po więcej twojej własności, upewnij się, że wszystkie twoje cenne przedmioty nie zniknęły. Więcej na temat prawa jazdy znajdziesz na stronie https://startmoto.pl/ .