Jakie rośliny wybrać do biura?

Rośliny biurowe mogą uczynić przestrzeń bardziej przyjazną i komfortową, poprawiając nastrój pracowników i zwiększając ich produktywność. Jednak nie wszystkie rośliny nadają się do każdego środowiska, a wiele z nich jest dość wybrednych w kwestii pielęgnacji. Oto kilka odmian roślin, które sprawdzą się w większości biur:

Rośliny liściaste

Rośliny te mają zazwyczaj szerokie, duże liście, które dobrze rozwijają się w pośrednim świetle słonecznym. Wiele odmian liściastych pozwala również na łatwą widoczność z daleka.

Fikus – potrzebuje dużo światła i wilgoci. Należy pamiętać o codziennym podlewaniu gleby, zwłaszcza w okresie aktywnego wzrostu. Chronić przed przeciągami i nie podlewać nadmiernie.

Bambus karłowaty – preferuje jasne, pośrednie światło, ale poradzi sobie w warunkach słabszego oświetlenia, o ile znajduje się w pobliżu okna lub innego zewnętrznego źródła światła naturalnego. Podlewaj średnio raz w tygodniu w chłodniejszych miesiącach i utrzymuj glebę lekko wilgotną w cieplejszych miesiącach. Umieść w pobliżu okna bez przeciągów, aby zapobiec wysuszeniu lub spaleniu krawędzi liści w bezpośrednim świetle słonecznym.

Rośliny bujne

Rośliny te mają miękkie, gęste liście i generalnie wymagają mniej wody niż inne odmiany. Większość roślin bujnych preferuje pełne słońce, ale może poradzić sobie ze słabym światłem, jeśli nie nagrzewają się zbytnio lub nie wysychają całkowicie. Są to dobre opcje, jeśli pracujesz w biurze, którego okna wychodzą na północ lub wschód.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://domzobrazka.pl/ .