Jak wybrać odpowiednie doniczki do kwiatów?

Kiedy budujesz ogród od podstaw, musisz zacząć od podstaw: zdecydować, jakich doniczek użyjesz i gdzie je umieścisz. Donice są wykonane z różnych materiałów, od typowych glinianych lub plastikowych do bardziej egzotycznych i drogich, takich jak beton, metal, a nawet szkło. Materiał, z którego zostaną wykonane donice w Twoim ogrodzie, będzie w dużej mierze zależał od Twoich własnych preferencji i budżetu, ale warto również zastanowić się, co planujesz zrobić z donicami, gdy rośliny je przerosną.

Należy zastanowić się, ile donic w sumie potrzebujemy. Jeśli twoje podwórko jest małe i jest tylko miejsce na jedną lub dwie duże rośliny, to kilka mniejszych garnków prawdopodobnie wystarczy – ale jeśli twoje podwórko jest wystarczająco duże, aby pomieścić bardziej obszerny ogród, będziesz musiał zdecydować, ile różnych rodzajów roślin chcesz posadzić (i dlatego, ile różnych rodzajów doniczek trzeba będzie w celu dostosowania każdego typu).

Jeśli ogród jest na zewnątrz i jest osłonięty od elementów, glina lub plastik mogą być wystarczające. Mocniejsze materiały, takie jak beton lub stal mogą natomiast lepiej nadawać się do chronienia roślin przed wielokrotnym narażeniem. Więcej porad dotyczących kwiatów znajdziesz na stronie https://lovihomi.pl/ .