Jak przygotować swój motocykl do zimy?

Zalecany czas przechowywania motocykla to 4 miesiące, nie licząc miesiąca października. Przechowywanie motocykla na zewnątrz, gdy temperatury spadają poniżej zera, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak musisz przechowywać swój motocykl na zewnątrz w zimowej aurze lub jeśli właśnie zakupiłeś używaną maszynę i jest ona już zaparkowana na zewnątrz, oto kilka środków ostrożności, które należy podjąć, aby chronić motocykl przed żywiołami:

A – Kup pokrowiec

Dobry, wodoodporny pokrowiec jest niezbędny do ochrony roweru. Pomoże on zapobiec gromadzeniu się śniegu i uszkodzeniu lakieru, wykończenia i innych części przez lód. Osłoni również przed kurzem, co jest ważne, ponieważ brud przywiera do wilgoci i przyspiesza korozję.

B – Sprawdzanie ciśnienia w oponach

Podczas przechowywania należy co około miesiąc sprawdzać ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie powoduje pękanie stalowych felg i miękkość opon, natomiast wysokie ciśnienie może powodować suche gnicie i pękanie opon. Właściwe ciśnienie w oponach zapewnia dobrą trakcję w złych warunkach pogodowych i wydłuża ich żywotność.

C – Czyszczenie i smarowanie łańcucha

Wyczyść łańcuch naftą lub podobnym rozpuszczalnikiem, a następnie nasmaruj np. olejem silnikowym. Zapobiegnie to tworzeniu się rdzy na łańcuchu, która może spowodować poważne uszkodzenia po ponownym rozpoczęciu jazdy.

D – Wyczyść końcówki akumulatora, jeśli używasz ładowarki do akumulatorów

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .