Dlaczego warto trenować pole dance?

Pole dance jeszcze do niedawna głównie kojarzony był z tańcem erotycznym. Dziś uznaje się go za świetną formę aktywności fizycznej, która ma korzystny wpływ na zdrowie, wygląd sylwetki i samopoczucie. Dlaczego warto trenować pole dance?

 

Korzyści treningu pole dance

 

Pole dance to dyscyplina sportowa polegająca na wykonywaniu różnych figur, trików i elementów choreografii na specjalnej, pionowej rurze. Historia pole dance sięga XII wieku. Aktywność narodziła się w Chinach i Indiach. Dziś jest popularna na całym świecie.

 

Regularny trening pole dance przynosi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pomaga zbudować smukłą, wysportowaną sylwetkę, poprawia koordynację ruchową i zwiększa ogólną wytrzymałość organizmu. Ćwiczenia na rurce wzmacniają mięśnie ramion i klatki piersiowej, uelastyczniają stawy i poprawiają gibkość całego ciała. Pole dance uczy, jak wykonywać płynne, efektowne ruchy (dzięki wzmocnieniu mięśni głębokich). Ponadto poprawia samopoczucie, dodaje energii i pomaga się odstresować. Zajęcia pole dance to ukojenie dla ciała i umysłu!

 

Trenuj w wygodnych ciuchach

 

Żeby trening pole dance był efektywny i bezpieczny, należy wykonywać go w odpowiednich ciuchach. Najlepszą przyczepność do rury zapewnia skóra. Ubrania ześlizgują się po powierzchni rurki, co zwiększa ryzyko kontuzji. 

 

Do treningu pole dance warto wybrać krótkie, dopasowane spodenki i top sportowy. Świetne zestawy takich ciuchów znajdziesz na stronie https://eaglepolewear.pl/. Marka EAGLE Pole Wear wykorzystuje starannie wyselekcjonowane tkaniny. Oferowane stroje do pole dance są wygodne, nie obcierają skóry i nie krępują ruchów. Trening w zestawach EAGLE to najwyższy komfort i czysta przyjemność!