Czy zalotka jest szkodliwa dla naszych rzęs?

Zalotki do rzęs są przydatnym narzędziem do kształtowania i wydłużania rzęs, ale wiele osób zastanawia się, czy są one szkodliwe. Czy metalowe końcówki ciągną i wyrywają nasze delikatne włoski? Czy zacisk zalotki wywiera zbyt duży nacisk na nasze powieki, uszkadzając je? Czy cała rzecz po prostu wyleci i uderzy nas w oko?

Na temat bezpieczeństwa stosowania zalotki do rzęs pojawiło się wiele wątpliwości. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Pierwsza obawa dotyczy tego, że metalowe końcówki mogą wyrywać lub zrywać rzęsy. Jest to realna możliwość, choć większość kobiet uważa, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy używają zbyt dużej siły podczas zamykania zalotki (co nie jest problemem, gdy przyzwyczaisz się do jej używania). Nie musisz się tym zbytnio przejmować, o ile zachowasz ostrożność przy wywieraniu nacisku.

Zalotka do rzęs może również uszkodzić lub nawet złamać powiekę, jeśli zastosujesz zbyt duży nacisk lub zbytnio ją obciążysz (np. pochylając się do przodu tak, że Twoja twarz jest przyciśnięta do lustra). Aby tego uniknąć, upewnij się, że nie naciskasz zbyt mocno podczas korzystania z zalotki, i przestań jej używać, gdy twoje rzęsy staną się o pożądanej długości i objętości. Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://wyjatkowystyl.pl/ .