Czy krzesełko do karmienia jest w pełni bezpieczne?

Gdy mamy maluszka, który już siedzi i próbuje jeść samodzielnie, to na naszej liście koniecznych zakupów znajduje się krzesełko do karmienia. Jednak mamy wątpliwości czy krzesełko do karmienia jest w pełni bezpieczne. Tak naprawdę to przy użytkowaniu prawidłowym krzesełka do karmienia, dziecku nie może się nic stać. Jest to jednak wysokie krzesło. W związku z tym musimy się trzymać pewnych jasno określonych zasad. Wszystko po to, aby naszemu maluszkowi zapewnić bezpieczeństwo, gdy się zajada przepysznym posiłkiem. Co możemy zrobić, aby mieć pewność, że krzesełko do karmienia jest naprawdę bezpieczne.

Po pierwsze powinniśmy używać pasów bezpieczeństwa. Znaczna większość urazów wynika właśnie z samego faktu, że pasy nie były zapięty czy też były zapięte, ale jednak niewłaściwie. Używajmy koniecznie tacy. Jakby nie było jest to dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki niemu dziecku jest trudniej wstać, czy też się wysunąć z fotelika. Musimy dobrze zabezpieczyć przestrzeń wokół fotelika. Fotelik z tacką należy ustawić w odległości bezpiecznej od innych przedmiotów. Musimy pamiętać o tym, że maluszek może także odepchnąć się nogą od ściany lub też stołu i przez to przewróci całe krzesełko.

Pod żadnym pozorem nie wolno nam zostawiać dziecka bez opieki. Nawet, gdy musimy na chwilkę dosłownie wyjść. Dziecko w takiej chwili mogłoby się wyswobodzić oraz wypaść. Sadzajmy dziecko do krzesełka jedynie na posiłki. Nie jest to miejsce relaksu, czy też zabawy. Nigdy także nie pozwalajmy dziecku stawać ani też wspinać się samodzielnie na krzesełko.