Bagażnik samochodowy

Bagażnik samochodowy to bardzo przydatna rzecz, którą można wykorzystać do przewożenia i transportowania różnych rzeczy i przedmiotów. Jest to idealne rozwiązanie dla aktywnych turystów, jak również podróżujących rodzin. Jakie rodzaje bagażników obecnie są najbardziej popularne? Jakie są ich poszczególne cechy? Jak wygląda montaż tego rodzaju urządzeń?

Rodzaje i typy bagażników samochodowych

Wielu ludzi rezygnuje z wyjazdu lub ogranicza swój bagaż do minimum właśnie z powodu niewielkiej przestrzeni w samochodzie. Brak możliwości przewiezienia toreb, sprzętu biwakowego czy sportowego może wywołać frustracje i niezadowolenie. Dlatego też z własnych marzeń i planów nie warto rezygnować. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie na swój samochód odpowiednio dobranego bagażnika samochodowego. Jednakże, by spełniał on swoje zadanie musi być odpowiednio dobrany i zamontowany. Oto kilka przykładów ówcześnie funkcjonujących bagażników:

  • box samochodowy,
  • bagażnik na dach
  • bagażnik samochodowy dachowy na sprzęt narciarski, rowery,
  • uchwyt na hak na rowery i inny sprzęt sportowy, itp.

Cechy poszczególnych bagażników samochodowych

Bagażnik samochodowy sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jednak, by można było w pełni wykorzystać jego możliwość należy go odpowiednio dobrać i dostosować. Oto cechy poszczególnych rodzajów urządzeń.

BOX SAMOCHODOWY

Boxy dachowe to pewnego rodzaju zamknięte pudełka montowane na specjalnie przytwierdzonych belkach. Ich zaletą jest ograniczona przestrzeń, którą można zabezpieczyć za pomocą zamka lub kłódeczki. Konstrukcja takiego bagażnika jest dostosowana do wielkości samochodu, posiada dość opływowy kształt co nie utrudnia poruszania się samochodem po drogach. Przewozić w nich można zarówno bagaże, jak i inne przedmioty np. sprzęt sportowy, narzędzia robocze, itp.

BAGAŻNIK DACHOWY NA SPRZĘT SPORTOWY

To kolejny przykład bagażnika samochodowego, dzięki któremu możliwe jest przewożenie dużych i nieporęcznych przedmiotów. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zapakowanie do samochodu maksymalnej ilości osób jednocześnie z ich sprzętem. Tego rodzaju bagażnik samochodowy posiada specjalne uchwyty do montażu rowerów, nart czy desek surfingowych.

BAGAŻNIK NA HAK

Tego rodzaju bagażnik jest bardzo wygodny. Można go montować niemalże do każdego auta. Ich głównym przeznaczeniem jest przewożenie rowerów. Montaż bagażnika, jak i przytwierdzenie samych jednośladów jest bardzo szybkie, proste i komfortowe.